Блог одесского детского писателя и сценариста Алексея Надэмлинского. Гражданина Украины. Дипломанта МКФ "Кинологос-2011" и серебряного победителя "Корнейчуковской премии" 2013 года. Члена НСПУ. Озабоченных проблемами "руського мира" просьба идти по известному маршруту.

Страницы

О моих учителях

вторник, 8 марта 2022 г.

Роздуми у бомбосховищі

 

 ХХІ століття. Нотатки під час війни

                                                                                                         Фото Інни Іщук



    Було оголошено повітряну тривогу.

    Я сидів у сховищі. Десь бухала наша ППО.

    Чомусь я подумав про те, що російсько-українська війна прискорила багато процесів.

    Ось, наприклад, був прийнят у 2015 році закон про декомунізацію. Швидко знесли пам'ятники діячам комуністичного руху, перейменували вулиці, але... декомунізувати думки, які геть засіли в головах у деяких громадян України, виявилося не так просто.

 

   Скажімо, «свято» 23 лютого. У СРСР це було свято, яке спочатку називалося Днем Червоної армії, Днем Радянської армії, а потім - Днем Радянської армії та Військово-морського флоту. Звідки пішла саме ця дата — існує кілька маловиразних та непереконливих легенд. Але оскільки «свято» існувало з 1922 року, то ця думка, що 23 лютого свято, міцно засіла в головах не одного покоління.

   Так міцно, що ще довгий час деяка категорія громадян України вітала одне одного з ним. Навіть після 2014 року, коли в Україні його було скасовано президентом нашої країни.

   Але прийшов 2022 рік. І війна, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, остаточно поховала у головах українців саму думку про «свято» 23 лютого.

   Втім, у головах українців померло багато того, від чого вони не могли позбутися.

(с) Олексій Надемлінський

8 березня 2022 року

 

Мои последние авторские статьи, статьи обо мне и статьи моих друзей
 
 
 
 
 


 
 

 

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий