Тридцять років свого життя я провів у СРСР. Тому я цілком володію темою. Останнім часом з'явилося багато молодих людей, які з ностальгією розмірковують про смачний пломбір або чудове жигулівське пиво. При цьому ці люди настільки молоді, що про СРСР можуть пам'ятати, у кращому разі, смак молока своєї матері.
Так от, я зараз спробую пояснити, чому я не хочу назад в СРСР.
Однодумність. Усі мають думати однаково. Це не перебільшення. До однодумності нас привчали змалку. Пам'ятаю, у п'ятому класі за контрольну з математики мені поставили четвірку тільки через те, що я вирішив правильно, але не тим методом, який рекомендував вчитель.
Одноманітність. Починаючи зі школи, всі повинні виглядати однаково. І справа шкільною формою не обмежувалася. Ніякого довгого волосся у хлопців. Жодних прикрас. Татуювання? Сережка у вусі у хлопця? За подібні речі в СРСР запросто можна було отримати вовчий квиток.
Дефіцит. Хронічний. Просто піти та купити потрібну річ було неможливо. У СРСР не купували, у СРСР діставали. Як наслідок – коли траплявся (викидався) якийсь товар, його купували із запасом. І перетворювалося житло на склад туалетного паперу, мила, прального порошку...
Дістати баночку майонезу до Нового року – щастя радянської людини. Про якість я промовчу. Скажу тільки, що через десять років після смерті СРСР, я випадково знайшов у себе в столі пачку цигарок "Родопі" (я їх за комуністів курив і вони вважалися цілком пристойними). Після двох затяжок мене вивернуло навиворіт, кімнату я добу провітрював, а в роті три дні залишився післясмак ганчірки для підлоги.
Пиво, до речі, було такої ж якості і лише одного виду.
Заполітизованість. Добре б одна вона. Але якщо додати її до однодумності та одноманітності, то виходить пекельна суміш. Раз на місяць сиди години дві на зборах профспілковій чи комсомольській - різниці не було. І висловлюй солідарність із народом умовної Анголи, який бореться за свободу. Хоча тобі до тієї Анголи немає жодного інтересу... особливо, коли в тебе продірявилися черевики, а де взяти інші, які можна носити не тільки в руках, а й на ногах, ти просто не маєш уявлення.
А ще ці партійні ватажки – парторги та комсорги! Це взагалі невимовні ідіоти! Як правило, тупі особи з заклопотаними пиками, які несли нісенітницю про неминучість перемоги комунізму. При цьому всі навколо розуміли, що комунізм у принципі недосяжний. І головне, що цим клоунам небезпечно було сказати, що ти про них думаєш – владі у них було достатньо, щоб у кращому разі перетворити твоє життя якщо не на пекло, то пристойно зіпсувати його.
І ці дегенерати диктували – що можна слухати, читати та дивитися пересічним громадянам. Цензура – це їх усі.
Я міг би ще багато розповідати про гримаси СРСР. Але гидко. Як у очковий сортир у спеку заходити.
...У 1984 році я зустрів свого однокласника. Він закінчив вищу «мореходку» і «ходив за кордон». І відповідно бачив життя у цивілізованих країнах. Життя в СРСР він коротко охарактеризував: «Весь світ над нами сміється, а ми не розуміємо чому».
СРСР вкрала у мене молодість. Ностальгуючі за соцтабором шкодують не про СРСР. Вони шкодують за свою молодість.
І ось через 30 років після смерті цієї ублюдочної держави хтось ще хоче відродити її?
Особисто я проти. Категорично!
Олексій Надемлінський
дитячий письменник
Світлини з відкритих джерел
Ты не брат мне, Каин! ХХІ век. Заметки во время войны
Ти не брат мені, Каїне! ХХІ століття. Нотатки під час війни
Размышления в бомбоубежище. ХХІ век. Заметки во время войны
Роздуми у бомбосховищі. ХХІ століття. Нотатки під час війни
Майже шістдесят один, або Галопом по власній біографії...
Почти шестьдесят один, или Галопом по собственной биографии... (ХХІ век. Заметки во время войны)
Комментариев нет:
Отправить комментарий