(с) Олексій Надемлінський
Клаптева ковдра спогадів
(В.Рутківський - людина та письменник)
Цей текст увійшов до збірки
Володимир Рутківський: У житті та культурі України. Книга памʼяті / упоряд. І.Іщук, О.Надемлінський. - Одеса, 2022. - 84 ст.
При його використанні посилання на автора є обов'язковим!
Фото з архіву автора. Зліва направа - В.Рутківський, О.Надемлінський
Надемлізми
Творча щедрість Володимира Григоровича була безмежною. Скільки несподіваних порад отримували від нього молоді письменники. І якщо молодий автор дотримувався цих порад, то позитивний результат не змушував себе довго чекати: книга покращувалася, набувала особливого відтінку.
Я не говоритиму про інших письменників. Я розповім про себе.
Але спочатку треба розповісти про Володимира Григоровича і те, що зараз прийнято називати IT-технологіями.
Існує така поширена думка, що комп'ютер і людина старшого віку – речі або несумісні, або малосумісні. Отож, Володимир Григорович повністю спростовував цей стереотип. Не знаю, можливо позначилася перша освіта - інженер все ж таки - або природне бажання щодня дізнаватися щось нове. Але з комп'ютером Володимир Григорович справлявся дуже вправно, в Інтернеті був своєю людиною.
Окремо слід сказати про його стосунки з соцмережами. Обліковий запис у Фейсбуці у нього був (навіть не один). Але записів на сторінках було мало. Чесно кажучи, я спочатку думав, що це звичайне явище: людина реєструється в соцмережі, а потім забуває про свій обліковий запис.
Але я помилявся.
І незабаром мені потрібно було переконатися, наскільки глибоко я помилявся.
Моя сторінка в тому ж таки Фейсбуці - вельми специфічна. Свою любов до жартів, анекдотів та гумору знайшло відображення на моїй сторінці. Повідомлень, присвячених літературі, там мало. Щиро кажучи, мені приємніше писати книги, ніж розповідати про них. А ось жартів та анекдотів на стрінке багато.
І тут якось випадково я написав оповідання для дорослих. Це зовсім нехарактерно для мене як дитячого письменника. Я не знайшов кращого застосування йому і розмістив його в Інтернеті.
За кілька годин задзвонив телефон, і я почув неповторне “Льошо”. Володимир Григорович похвалив оповідання, але... я отримав попередження: представники однієї (замовчу якої саме) професії можуть образитися.
Я подякував Володимиру Григоровичу, але з власної неквапливості та класичного синдрому Скарлетт (“I'll think about it tomorrow” - “Я про це подумаю завтра”) відклав якісь дії до наступного дня.
І дарма. Наступного дня під моїм оповіданням розгорнулися справжнісінькі словесні баталії. Представники професії, яку я описав, розділилися на два табори: одні були в захваті, інші виражали обурення (про що і попереджав Володимир Григорович).
Щоб припинити розростання конфлікту, я був змушений видалити його з моїх сторінок.
Другий випадок стався, коли об'єднання одеських дитячих письменників готували збірку гумористичних творів. Гумор – справа тонка. А гумор для дітей – втричі.
Ми обговорювали зміст збірки. Хтось помітив, що в нього можна включати повідомлення з моєї сторінки у Фейсбуці.
Володимир Григорович кивнув і задумливо сказав:
- Тільки назви їм треба вигадати.
Потім задумався, лише на кілька секунд і в його очах проскочили іскорки сміху.
- Льошо, хай це буде надемлізми.
Цілий напрямок у моїй скромній творчості був подарований мені просто так, граючи.
(с) Олексій Надемлінський
Цей текст увійшов до збірки
Володимир Рутківський: У житті та культурі України. Книга памʼяті / упоряд. І.Іщук, О.Надемлінський. - Одеса, 2022. - 84 ст.
При його використанні посилання на автора є обов'язковим!
(В.Рутківський - людина та письменник)
"Одеські ЛітДжури". Засідання # 2. 12 березня
(В.Рутківський - людина та письменник)
Вміння радіти за інших
В Одесі нагородили переможців Міжнародного конкурсу "Розмалюй кота"
(інтервʼю зі мною на ТВ ГРАД)
Клаптева ковдра спогадів. (В.Рутківський - людина та письменник). На вулиці Пастера
Одеські ЛітДжури. Дебют у Юрті Незламності
(В.Рутківський
- людина та письменник).
(В.Рутківський - людина та письменник). Знайомство
Бандера в Одесі
Комментариев нет:
Отправить комментарий